На даний момент 83 гостей на сайті

Система НАССР

Привітання відсутні

Головна Новини || В законодавстві Статті Госархстройинспекция считает, что договор земельного сервитута на прокладку газопровода подтверждает право лица на использование чужого земельного участка

Госархстройинспекция считает, что договор земельного сервитута на прокладку газопровода подтверждает право лица на использование чужого земельного участка

e-mail Друк PDF

ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.06.2011 р. N 40-16-527

Державна архітектурно-будівельна інспекція України [...] повідомляє.

Відповідно до Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 N 466, для отримання дозволу на виконання будівельних робіт замовник подає інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об'єкта заяву, до якої додається, разом з іншими документами, копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію.

Згідно з ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до ст. 126 Земельного кодексу України документами, що посвідчують право на земельну ділянку, є: державний акт на право власності на земельну ділянку, державний акт на право постійного користування земельною ділянкою та договір оренди землі. Крім того, право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується:

а) цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою;

б) свідоцтвом про право на спадщину.

При набутті права власності на земельну ділянку на підставі цивільно-правової угоди щодо відчуження земельної ділянки та свідоцтва про право на спадщину державний акт на право власності на земельну ділянку, що відчужується, долучається до документа, на підставі якого відбувся перехід права власності на земельну ділянку, в кожному такому випадку відчуження земельної ділянки.

На державному акті про право власності на земельну ділянку нотаріус, який посвідчує (видає) документ, та орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, роблять відмітку про відчуження земельної ділянки із зазначенням документа, на підставі якого відбулося відчуження.

На даний час ніяких інших, крім зазначених вище, документів, які б посвідчували право фізичної чи юридичної особи на земельну ділянку, законодавством не передбачено.

Одночасно повідомляємо, згідно з ст. 1021 Земельного кодексу України право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) виникає на підставі договору між власником земельної ділянки та особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою для таких потреб, відповідно до Цивільного кодексу України.

Відповідно до ст. ст. 98, 99 Земельного кодексу України право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками). Власники або користувачі земельних ділянок можуть вимагати встановлення земельних сервітутів на право прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших ліній комунікацій.

Таким чином, враховуючи зміст статей 98, 99 Земельного кодексу України, договір земельного сервітуту на прокладання газопроводу підтверджує право особи на використання чужої земельної ділянки.

Крім цього, відповідно до частини четвертої статті 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" реконструкцію або капітальний ремонт автомобільних доріг, залізничних колій, ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій у межах земель їх розміщення може бути проведено за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

Голова

О. В. Рибак

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru