На даний момент 412 гостей на сайті

ФОПи розійшлись з-під Ради, але обіцяють прийти 4 грудня «у значно більшій кількості»

e-mail Друк PDF

Фізичні особи-підприємці, які протестували під парламентом проти запровадження обов’язку мати касові апарати, розійшлися, але планують влаштувати ще більший мітинг 4 грудня.

Про це нам біля Ради розповів один з учасників акції ФОПів Ігор Микуш, який приїхав до Києва зі Львова.

Він заперечив, що мітингарі хотіли прорватися до будівлі парламенту. Микуш розповів, що троє представників протестувальників планували зайти до Ради, щоби донести свою позицію депутатам, і через це виникли сутички із поліцією.

«Насправді ніхто не проривався, просто поліцейські себе проявили трошки недобре», — сказав учасник акції.

Він також каже, що в одного з мітингарів зламаний палець, в іншого — перенісся. Вони вирішують, чи писати заяви до поліції.

Протестувальник додав, що до 4 грудня ФОПам пообіцяли зустріч з головою фракції «Слуга Народу» Давидом Арахамією.

«Ми будемо готуватися до 4 числа… нам обіцяли, що наші законопроекти будуть виноситися на розгляд депутатів, і тому ми плануємо зібратися у значно більшій кількості, щоби один з цих законопроектів був прийнятий», — сказав Микуш.

За його словами, головна мета протестувальників — збереження спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності.

У своїх проблемах ФОПи звинувачують голову фінансового комітету Ради Данила Гетманцева, який, як каже Микуш, є «лобістом фіскалізації», яка потрібна «для знищення мікробізнесу».

Що було під Радою?

17 листопада ФОПи зібралися біля будівлі парламенту, перекрили дорогу і вимагали скасувати закон про запровадження обов’язку мати касові апарати, або ж відтермінувати їх.

Відповідних законопроектів у Раді є багато. Так, №2644 і №2645 пропонують взагалі скасувати цю норму. А №3853-1 та №3853-2 пропонують запровадити межу доходу, за якої ФОПи зобов’язані будуть мати касовий апарат. Якщо дохід менше, то вони будуть необов’язкові.

Проте депутати розглянули лише варіант з відтермінуванням нових правил про касові апарати до 2022 року — і з тріском провалили його, натиснувши лише 17 «за».

Саме після цього біля будівлі Ради сталися сутички між мітингувальниками та поліцією.

До слова, заступниця спікера Олена Кондратюк, яка вела сьогоднішнє засідання (бо Дмитро Разумков і його заступник Руслан Стефанчук хворіють на COVID), пообіцяла, що Рада розгляне питання зміни правил щодо касових апаратів 4 грудня. Тож епопея фопівського протесту триватиме.

Павло Калашник

Вікторія Рощина

Hromadske

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru