На даний момент 158 гостей на сайті

ФОП може використовувати кошти на власні потреби тільки після підтвердження сплати податків, – НБУ

e-mail Друк PDF
Яка довідка необхідна для переказу коштів ФОП з підприємницького рахунку на особистий і як переказати гроші? Журналісти наводять роз'яснення НБУ (але без посилань на будь-який документ)


Як пояснили НВ Бізнес у прес-службі Національного банку України (НБУ), згідно з новими правилами ФОП не може переказати гроші з корпоративного рахунку на особистий, якщо не надасть підтвердження про сплату податків і зборів, відсутності заборгованості за ними.

«Це може бути будь-який розрахунковий документ про сплату податків і зборів або документ, отриманий з особистого кабінету в ДПС про відсутність податкового боргу, – розповіли в НБУ. – Також ФОП може вказати в розрахунковому документі на переказ коштів з рахунку ФОП на його власний рахунок для власних потреб про відсутність у цієї особи податкового боргу».

Як це виглядає на практиці?

ФОП при перерахуванні коштів з рахунку ФОП на свій рахунок для власних потреб, заповнюючи в розрахунковому документі реквізит «призначення платежу» повну інформацію про платіж, може вказати про відсутність у нього податкового боргу. «Відповідно до вимог пункту 3.7 глави 3 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою правління НБУ від 21.01.2004 №22», – уточнили в Нацбанку.

Що буде, якщо немає підтвердження про відсутність заборгованості?

Якщо ФОП не надав підтвердження про відсутність у нього податкового боргу або не вказав про це, заповнюючи в розрахунковому документі реквізит «призначення платежу», то банк такий переказ не здійснюватиме.

Нагадаємо, що 2 січня НБУ опублікував текст постанови, якою було заборонено ФОП витрачати гроші з корпоративного рахунку на свої особисті потреби. В НБУ розраховують, що ці зміни мінімізують ризики проведення фіктивних фінансових операцій, зменшать тіньову економіку і посприяють розвитку безготівкових розрахунків.

УВАГА! Якщо ФОП не надав підтвердження про відсутність у нього податкового боргу або не вказав про це, заповнюючи в розрахунковому документі реквізит «призначення платежу», то банк такий переказ не здійснюватиме.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru