На даний момент 64 гостей на сайті

До уваги роботодавців! Плани перевірок Фонду соцстраху на ІV квартал 2020 року (оновлюється)

e-mail Друк PDF
Станом на 17 вересня регіональні управління ФСС 5 областей та м. Києва оприлюднили плани-графіки проведення документальних планових перевірок страхувальників на ІV квартал 2020 року

Нагадаємо, що з березня 2019 року було відновлено проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів Фонд.  Докладніше про ці перевірки ми писали в окремій аналітиці. З того часу квартальні плани-графіки перевірок розміщуються на веб-порталах Фонду в областях та місті Києві.

Так, на І квартал 2020 року плани-графіки були опубліковані у грудні 2019 року (дивіться тут), а на ІІ квартал – 19 березня 2020 року (про це тут), а на ІІІ квартал – 19 червня (про це ось тут).

Станом на 17 вересня, плани-графіки проведення документальних планових перевірок страхувальників на ІV квартал 2020 року оприлюднили регіональні управління Фонду соцстраху 5 областей та м. Київ. А саме:

Чи може ФСС проводити перевірки під час карантину

ФСС під час карантину має право приходити на перевірки. І ось чому. За п. 3 розд. ІІ Закону №533 по останній календарний день місяця дії карантину забороняється проведення контролюючими органами планових перевірок у сфері господарської діяльності. Але за роз'ясненням Мінекономіки мораторій поширюється на контролюючі органи, на які поширюються норми Закону №877. Зауважимо одразу, що на податкові перевірки та з ЄСВ мораторій введено окремо. Про це ми писали ось тут.

Свого часу ФСС зауважував, що він не включений до кола органів державного нагляду за Законом №877. Тому на Фонд  він не поширюється. Відповідно під час карантину ФСС має право на проведення планових перевірок. Це підтверджує дані графіків на ІV квартал (за ними перевірки передбачені на жовтень-грудень 2020).

Якщо суб'єкт господарювання не працює під час карантину

Окремих правил проведення перевірок під час карантину ФСС не наводив. Тому він може діяти тільки в межах Постанови №29. За п. 3.5 на  проведення кожної перевірки посадовій особі органу Фонду видається направлення. Воно пред'являється  перед  початком  перевірки керівнику страхувальника або уповноваженій ним особі  разом із службовим посвідченням. Тож той роботодавець, який включений до плану перевірок та фактично не працює під час карантину, має зв'язатися з ФСС та дізнатися, чи буде проведена перевірка за таких умов.

На які перевірки поширюється мораторій під час карантину? Роз'яснення Мінекономіки.

***


Автор: Русанова Ганна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru