На даний момент 102 гостей на сайті

ДФС Миколаївщини: щодо реалізації фальсифікованих підакцизних товарів через мережу Інтернет

e-mail Друк PDF

Податковою міліцією Миколаївщини останнім часом все частіше виявляються факти реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів та спирту через мережу Інтернет. При цьому викликає занепокоєння, що вказана підакцизна продукція, яка пропонується на інтернет-сайтах є незаконного походження – незаконно виготовлена на території України або ввезена в Україну поза митним контролем та має відповідні ознаки підробки. На даний час алкогольні напої відносяться до продуктів, що найбільш часто фальсифікуються.

Основної шкоди життю і здоров’ю споживачів, завдає фальсифікація алкогольних напоїв шляхом часткової або повної заміни харчового етилового спирту технічним, містить підвищену кількість сивушних масел, метилового спирту, альдегідів, кетонів, складних ефірів, фурфуролу, які можуть викликати отруєння різного ступеня тяжкості, аж до смертельного результату. Крім того, при вживанні метилового спирту можлива часткова або повна втрата зору.

Згідно Закону України №1023-ХІІ від 12.05.91 «Про захист прав споживачів», кожен споживач для задоволення своїх потреб має право на гарантований рівень  споживання, належну якість та безпеку товарів, необхідну доступну, достовірну та своєчасну інформацію про товар, його якість, а також про її виробника та інше. На інтернет-ресурсах, через які реалізують підакцизну продукцію незаконного походження, зазначена інформація відсутня, відображаються лише контактні номери телефонів для здійснення замовлення, спосіб доставки і оплати. В разі отруєння чи настання інших наслідків, встановити та притягнути до відповідальності винну в цьому особу майже не можливо.

В більшості випадків горілка, що реалізується в мережі Інтернет розлита у тару типу «Bag in Box», «Tetra Рак» та пластикові ємності, що є порушенням вимог Закону України від 19.12.95 №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів» відповідно  до якого розлив алкогольних напоїв, крім виноробної продукції, здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, бляшанки із харчового алюмінію, а також у сувенірні пляшки та художньо оформлений пocyд із скла чи глазурованої кераміки, а перебування спирту у вільному обігу взагалі не передбачено чинним законодавством. Алкогольні напої, які і розлиті у скляну тару, марковані підробленими марками акцизного податку або взагалі без таких марок.

Протягом 2019 року податківцями Миколаївської області встановлено та припинено не поодинокі факти підпільного виготовлення алкогольних напоїв. В ході проведення санкціонованих обшуків в боксах авто гаражних кооперативів, складських та промислових приміщеннях виявлено та вилучено алкогольні напої прозорого (горілка) та коричневого кольору (коньяк), виготовлення яких здійснювалось шляхом змішування технічної води зі спиртом невідомого походження та якості із додаванням з метою покращення смакових якостей ароматизаторів та барвників. Розливання здійснювалось в пластикові пляшки різного об’єму. В місцях незаконного виготовлення знаходилось обладнання для змішування рідин, барвники, ароматизатори, спиртометри, мірники, лійки, нові та бувші у користуванні пляшки вищевказаного об’єму, спирт. Реалізація вказаних напоїв здійснювалась в тому числі і через мережу Інтернет.

Шановні громадяни, дбайте про своє здоров’я, не купуйте алкогольні напої через мережу Інтернет, в тарі типу «Bag in Box», «Tetra Рак» та в пластиковій тарі.

Головне управління ДФС у Миколаївській області

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru