На даний момент 64 гостей на сайті

Система НАССР

Привітання відсутні

Головна Новини || В законодавстві Регіональні новини Чи підходить Миколаєву грузинський рецепт економічного щастя?

Чи підходить Миколаєву грузинський рецепт економічного щастя?

e-mail Друк PDF

З 1 по 3 травня миколаївська делегація на чолі з міським головою Володимиром Чайкою перебувала з робочим візитом у Грузії.

Мер Володимир Чайка, голова адміністрації Заводського району Олександр Женжеруха, начальник відділу дозвільних процедур Андрій Яковлєв і депутат міськради Микола Вороненко ознайомилися з результативним досвідом ліберальних реформ в Грузії та вивчили методи роботи тамтешніх чиновників.

У Тбілісі миколаївці провели кілька зустрічей у грузинському парламенті, в Міністерстві юстиції Грузії і в міському зібранні Тбілісі.

Голова парламентського Комітету Грузії з питань Євроінтеграції Давид Дарчіашвілі розповів, що Грузія після кількох років активних реформ в рейтингу умов для розвитку підприємництва Doing Business 2011 вийшла на 12-е місце серед усіх країн світу, а тому дуже приваблива для інвесторів.

Відкриття бізнесу в нашій країні займає майже місяць, в Грузії - всього три дні. При цьому функції грузинського єдиного вікна розширилися до реєстрації інвестпроектів, проведення приватизаційних процедур та ін.

Голова адміністрації Міністерства юстиції Грузії Андро Гігаурі під час зустрічі поділився досвідом формування законодавчої бази, що сприяє створенню сприятливих умов для ведення бізнесу. Тільки 8% грузинів вважають, що в Грузії є корупція, крім того, Грузія посідає 1-е місце в рейтингу країн світу з безпеки життя.

Скасувавши одночасно санстанцію, пожежну інспекцію та ДАІ, грузини тільки виграли: не стало чиновника - зникли і проблеми. Завдяки відміні наглядового режиму і зайвих бюрократичних процедур корупція пішла на спад, підвищилася соціальна відповідальність, яку стимулює жорстка система штрафів. До речі, в Грузії скасовано обов'язковий техогляд транспорту, антимонопольну службу та інспекцію цін; значно спрощена процедура отримання дозволу на будівництво; введено добровільну стандартизацію продукції, скасовано обов'язкову сертифікацію; законодавчо скасовано принцип обов'язкового нотаріального завірення документації та інше.

Голова міського зібрання Тбілісі Заал Самадашвілі та представники міських департаментів і служб розповіли про реформу в роботі органів місцевого самоврядування. Тбілісі - ідеально чисте місто, тому що всі платять за вивіз сміття. Нововведення полягає в тому, що тариф за вивезення ТПВ включено до тарифу на електроенергію: «палиш» електрику, значить, живеш і виробляєш відходи життєдіяльності. А сидіти без світла ніхто не хоче.

2 травня наша делегація взяла участь в урочистих заходах, присвячених Дню міста Кутаїсі. Тут Миколаївський міський голова Володимир Чайка та мер Кутаїсі Георгій Тевдорадзе підписали Договір про партнерство, культурне, соціальне і торгово-економічне співробітництво між містами. Можливо, скоро будемо з побутовою технікою, виробленою в цьому грузинському місті. Завдяки єгипетським інвестиціям у вільній індустріальній зоні Кутаїсі вже виробляється і експортується побутова техніка.

Останнім пунктом програми перебування стало відвідання Будинку юстиції (дозвільний центр) в Батумі. Тут можна за п'ять хвилин отримати паспорт громадянина Грузії, без зволікань зареєструвати шлюб, отримати свідоцтво про народження дитини - словом, вирішити будь-яке питання.

Начальник відділу дозвільних процедур Миколаївської міськради Андрій Яковлєв запевнив, що досвід роботи батумського Будинку юстиції буде максимально задіяний у Центрі адміністративних послуг, який скоро відкриє свої двері в Миколаївському міськвиконкомі. За умови відповідних змін у вітчизняному законодавстві.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru