На даний момент 117 гостей на сайті

Бухгалтер може бути «єдиноподатником», аудитор — ні

e-mail Друк PDF

Чи має право фізична особа — підприємець, яка здійснює діяльність у сфері бухгалтерського обліку, перейти на спрощену систему оподаткування у 2012 році?

Відповідно до пп. 291.5.2 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), не можуть бути платникам єдиного податку фізичні особи — підприємці, які здійснюють діяльність у сфері аудиту. Згідно зі ст. 3 Закону України від 22 квітня 1993 року №3125-XII «Про аудиторську діяльність», зі змінами та доповненнями, аудит — це перевірка даних бухгалтерського обліку і показників фінансової звітності суб’єкта господарювання з метою висловлення незалежної думки аудитора про її достовірність в усіх суттєвих аспектах та відповідність вимогам законів України, положень (стандартів) бухгалтерського обліку або інших правил (внутрішніх положень суб’єктів господарювання) згідно із вимогами користувачів. При цьому ст. 1 Закону України 16 липня 1999 року №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», зі змінами та доповненнями, визначено, що бухгалтерський облік — це процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень.

Враховуючи те, що діяльність у сфері бухгалтерського обліку та діяльність у сфері аудиту за своєю сутністю є різними видами діяльності, то фізичні особи — підприємці, які надають виключно бухгалтерські послуги, мають право перебувати на спрощеній системі оподаткування та бути платникам єдиного податку.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru