На даний момент 116 гостей на сайті

Брифінг 05.09.2017 року присвячений проблемам малого та середнього бізнесу

e-mail Друк PDF

5 вересня 2017р. Верховна Рада розпочала роботу в новому політичному сезоні, а для бізнесу настав черговий період потрясінь і лихоманки.

Ще до початку канікул група депутатів зареєструвала 2 законопроекти №6757 та 6758, які лобіюють інтереси виключно великого бізнесу і направлені на повне знищення спрощеної системи оподаткування.

Як показує багаторічна практика – всі суттєві для бізнесу зміни в законодавство, особливо податкове і трудове, приймаються в останні дні року, а вступають в дію з першого січня, при цьому бізнесу протягом більше як півроку доводиться потерпати від таких нововведень.

«Не допустити прийняття руйнівних для бізнесу законів» - під таким гаслом в Сумах 8 серпня відбувся міжрегіональний круглий стіл, в якому прийняли участь лідери громадських бізнес-об’єднань з різних регіонів України та депутати ВР, які були ініціаторами цих ганебних законів.

05.09.2017р. в  ВРУ відбувся брифінг, на якому виступив  депутатів ВРУ Олександр Сугоняко, який офіційно заявив про відзив свого підпису під вищевказаними законами.

На брифінгу також виступили представники бізнесу від Миколаївщини - Герасимчук О. від підприємців, від Сумщини -  Іченська С., Черкащини - Ракова О., які звернулись до депутатів ВРУ:

ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ:

 

Голові Верховної Ради України  Парубію А.В.

Депутатам Верховної Ради України

 

ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Голово Верховної Ради України

Шановні депутати!

Президент та Кабінет Міністрів України анонсували проведення низки реформ які мають  зробити Україну економічно сильною та інвестиційно привабливою державою.

Малий та середній бізнес всебічно підтримує такі ініціативи Президента та КМУ.

Ми всі маємо чітко усвідомлювати - малий та середній бізнес є головним економічним фундаментом для проведення докорінних змін, це найбільш мобільний бізнес, який здатний швидко переформуватись під потреби держави, він є локомотивом в процесі проведення реформ, направлених на розвиток економіки країни.

Бізнес розуміє - реформи неможливо здійснити без реформування податкового, земельного, фінансового, трудового законодавства, що в свою чергу впливає на діяльність  малого та середнього бізнесу.

Верховна Рада України розпочала роботу в новому політичному сезоні – відкрита V11 сесія, яка має прийняти низку законів, направлених на проведення реформ, анонсованих Президентом України, в т.ч. до розгляду наданий проект Бюджету на 2018р. Багаторічна практика показує - всі суттєві зміни в законодавстві будуть прийнятті в останні тижні, або навіть дні 2017р. і вступлять в дію з перших днів Нового року. Така система роботи Верховної Ради призводить до того, що бізнес лихоманить: готуються в авральному режимі підзаконні акти, на запити бізнесу надаються роз’яснення, які в подальшому можуть бути спростовані самими ж органами влади і тут вже підприємництву не до розвитку, на разі стоїть питання виживаємості, адже саме йому платити фінансові і адміністративні санкції.

Виконуючи завдання малого та середнього бізнесу, ми лідери громадських об’єднань, що представляють інтереси МСБ звертаємось до Голови Верховної Ради, депутатів Верховної Ради з П р о х а н н я м:

1). Закони України, які  змінюють правила оподаткування, зростання тарифів,  відносини між працівниками і роботодавцями повинні бути попередньо широко обговорені з бізнесом та при прийнятті таких доленосних змін  враховані зауваження представників малого та середнього бізнесу.

2) Усі законодавчі зміни, що впливають на роботу бізнесу, повинні вводитись в дію  не раніше 6-ти місяців після їх оприлюднення з відтермінуванням застосування штрафних санкцій  за порушення норм строком на 1 рік, який необхідний бізнесу для адаптації.

3) Ввести зміни в низку законів, якими визначено суттєву відповідальність бізнесу за порушення тих чи інших законодавчих норм, якими значно пом’якшити відповідальність легально працюючого бізнесу і суттєво посилити адміністративну відповідальність для нелегально працюючого бізнесу.

Загрози:Ігнорування цієї вимоги бізнесу неминуче призведе до дуже швидкого переходу легального бізнесу  в нелегальний.

4) На протязі 2018р. прийняти низку Законів, які зроблять Україну інвестиційно привабливою, пріоритет має бути наданий вітчизняному інвестору, особливо в виробничій та переробній галузях, адже саме тут створюються нові робочі місця.

Зупинити ганебну практику введення в експлуатацію нових, або реконструйованих об’єктів  за умови сплати пайового внеску в місцеві бюджети,  сплати авансових платежів за енергоносії наперед на два місяці  та грабіжницьких платежів за приєднання до електромереж. Визначитись з власністю на електромережі, які мають належати народу України, а не приватним фірмам. Під об’єкти виробничої та переробної галузі земельні ділянки мають надаватись в оренду на пільгових умовах, прибрати корупційну складову в ДАБК, законодавчо захистити право власності в Україні.

Мета:Україна має стати державою з потужним виробництвом, а не  продавцем сировини.

5) Терміново  провести реформи на ринку праці. Просимо врахувати – в Україні розпочався кадровий голод, на робочих спеціальностях вже майже нема кому працювати: значна частина працездатного населення виїхала працювати на економіки інших держав, частина працездатного населення категорично відмовляється працювати легально, бо користуються коштами центрів зайнятості та субсидіями, які надає держава незахищеним верствам населення.

Вимога бізнесу: працездатне населення має працювати, а не жити за рахунок державної казни, яку наповнює бізнес.

5) Терміново здійснити реформи в сфері освіти. Відновити систему професійної – технічної підготовки кадрів робочих професій, створити сприятливі умови для  роботодавців, які самі готують для себе фахівців на своїх виробництвах.

Зауважуємо: Якщо і в подальшому вищий законодавчий орган при розробці законів не враховуватиме вимоги бізнесу, який є одним з найважливіших наповнювачів бюджету, розраховувати на швидке зростання економічного стану країни буде не можливим.

Президент Спілки                        Герасимчук О.А.

05.09.2017р.

Відео брифінгу:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru