На даний момент 36 гостей на сайті

Без банкетів та дитячих кімнат: як в Україні відновлюють роботу закладів громадського харчування

e-mail Друк PDF

Сьогодні, 5 червня, в Україні відновлюють роботу закладів громадського харчування майже у звичному режимі. Тепер можна перебувати не лише на літніх майданчиках, а й всередині кафе та ресторанів.

Відповідну постанову опублікували на сайті Міністерства охорони здоров’я. Згідно з нею, з 5 червня у закладах громадського харчування запровадять нові тимчасові рекомендації. Зокрема,

 • перед початком роботи всі працівники мають пройти температурний скринінг. Якщо температура тіла перевищує 37,2 або наявні ознаки респіраторних захворювань – співробітник до роботи не допускається.
 • на вході до закладу або поруч з місцем видачі замовлень має бути місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками;
 • біля місць скупчення людей повинно бути нанесено маркування на підлозі про необхідність дотримуватися дистанції не менше 1,5 метра. Також у закладі мають забезпечити відстань між сусідніми столиками не менше 1,5 метра. За одним столом може перебувати щонайбільше чотири клієнти (без урахування дітей до 14 років);
 • дозволяється відокремлення частини стола перегородкою, що унеможливить контакт клієнтів, розміщеними по обидві її сторони;
 • меню розміщується для безконтактного ознайомлення на вході або біля місця прийняття замовлень  у достатній кількості, аби уникнути скупчення людей. Або меню може бути на столах, якщо його виготовлено з матеріалу, який дозволить його продезінфікувати. Також дозволяється видача одноразових меню з їх подальшою утилізацією;
 • видача замовлень в багаторазовому посуді можлива лише в тому випадку, якщо її потім можна помити при високій температурі в посудомийній машині з використанням миючих засобів;
 • дозволяється користуватись одноразовим посудом. Прибори повинні бути в індивідуальних упаковках;
 • необхідно забезпечити можливість безконтактного розрахунку.

Водночас, згідно з новими рекомендаціями, у закладах громадського харчування заборонено:

 • очікування черги в приміщенні кафе чи ресторану;
 • самостійно входити до закладу без супроводу працівника закладу;
 • функціонування дитячих кімнат;
 • проведення свят, банкетів, майстер-класів, публічних подій за участю понад 10 осіб;
 • приготування їжі на відкритих кухнях;
 • функціонування буфетів самообслуговування.

Для відвідувачів також встановлюють декілька правил. Зокрема, необхідно обробити руки антисептиком перед входом на територію закладу, дотримуватися соціальної дистанції в 1,5 метра, заходити та пересуватися по закладу можна лише в масці, що прикриває ніс і рот. Звісно, сидіти за столом та вживати їжу чи напої можна без маски.

Адміністрації закладів харчування мають самостійно контролювати недопущення черг, забезпечувати постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах. Використання багаторазових рушників забороняється. Своїх клієнтів повинні інформувати про нові умови в закладах, або в соціальних мережах чи на своїх сайтах. Вологе прибирання виробничих приміщень і поверхонь на літніх майданчиках, місць контактів рук клієнтів і працівників мають проводити не рідше, ніж щодві години, а також перед початком і в кінці зміни.

Як співробітники закладу, так і відвідувачі мають бути в засобах індивідуального захисту. Адміністрація кафе чи ресторану має забезпечити централізований збір використаних засобів індивідуального захисту і паперових серветок в окремі урни з їх подальшою утилізацією. Крім того, від роботи тимчасово усунуть працівників із зони ризику.

Нагадаємо, на засіданні в середу Кабмін дозволив з 5 червня відновити роботу кафе та ресторанів, відкрити внутрішнє авіасполучення і відновити богослужіння, однак з певними обмеженнями.

Як повідомляє видання “Слово і Діло”, головний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що на наступному засіданні Кабінету міністрів буде знято обмеження щодо кількості людей в туристичних групах. За його словами, в Україні незабаром дозволять збирати туристичні групи в кількості до півсотні людей.

– Ми знімаємо обмеження в 10 осіб для туристичних груп, воно буде стільки, скільки перевозить автобус – до 50 осіб, – пояснив Віктор Ляшко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru