На даний момент 58 гостей на сайті

Єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ для роботодавців може стати щомісячною

e-mail Друк PDF
На сайті ПФУ оприлюднено законопроєкт зі змінами до ПКУ з метою коригування звітного періоду для єдиної звітності роботодавців та податкових агентів (з квартального на щомісячний)

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року через набрання чинності Законів №115 та №116 замість форми №1ДФ та звіту з ЄСВ роботодавці отримали єдину звітність, яку слід подавати щокварталу у розрізі місяців. Її вперше потрібно подавати за підсумками І кварталу 2021 року. Про це ми писали тут.

Але для своєчасного нарахування лікарняних, декретних та у разі виходу на пенсію працівників протягом кварталу роботодавцям слід ще подавати  Розрахунок та додатки до нього з типом «Довідковий». Як його подавати та заповнювати, ми зазначали тут. При цьому цю ж інформацію слід буде відображати й у єдиній звітності за відповідний квартал.

І ось 2 березня на сайті ПФУ з'явився текст законопроєкту щодо внесення змін до ПКУ з метою встановлення місячного періоду для єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ для роботодавців та податкових агентів.

Його текст можна переглянути за посиланням. А з пояснювальною запискою до цього законопроєкту можна ознайомитися тут.

Законопроєктом передбачено внесення змін до п. 51.1 та пп. «б» п. 176.2 ПКУ. Зокрема, замість квартальної форми та подання у розрізі місяців буде прописано про щомісячне подання єдиної звітності.

Звісно, що документ ще має пройти ухвалення Урядом та прийняття ВРУ. У разі прийняття він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.


Автор:Русанова Ганна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

+38 (0512) 58-15-19, +38 (0512) 58-31-16, +38(0512) 71-71-77 ednanya_com@mail.ru